Sunday, 29 November 2015

Mixed Media Plaque ### Mixed mediowa Tabliczka

Hello Dearest Arty Souls!

I received a big box of very yummy paints and sprays from polish art shop 'Stonogi.pl' and the paint producer Daily Art. I was delighted to get my hands messy and to just Play! I have to say that the paints and sprays are so divine!!! They have different types of paints in very reach colours such as vintage (chalk), acrylics and pearl paints. They have also new permanent (mists) sprays coming to the shop very soon in around 50 different colours! And they are so vibrant and rich!!!
And guess what??? We will be playing with them during my next workshop in Poznan next year!!! 
So this is what I have created:
And also video of step by step;)

Witajcie Kochane Artystyczne Dusze

Dostałąm ostatnio duże pudełko farb i mgiełek od sklepu 'Stonogi.pl' i producenta farb 'Daily Art'. I oczywiście ucieszyłam się bardzo na myśł pokrytych farbą rączek i kreatywnej zabawy.
Musze przyznać, że farby i mgiełki sa fantastyczne. Firma produkuje rozne farby: kredowe, akrylowe, perłowe i wszystkie w cudownej kolorystyce. Na rynek wchodzą również nowe permanentne mgiełki w 50 kolorach, które są niesamowicie nasycone.
I uwaga!!! Już wiosną pojawię się w Stonogach.pl na warsztatach, na których będziemy bawić się nowymi produktami Daily Art!!!!:)

A oto co dziś stowrzyłąm i jest także video, na którym strasznie duż gadam;)And the video:1 comment:

  1. Oh how gorgeously bright, happy, cute & whimsy (look at those clouds....?) Much needed in cold, dreary weather.

    ReplyDelete